Bezpłatna węza dla pszczelarzy z Wielkopolski staje się faktem. Jest przetarg!

fot. jamesrwilliamson, CC0

Dobra wiadomość dla pszczelarzy z Wielkopolski. Przetarg na węzę pszczelą został już ogłoszony. Węza powinna trafić do pszczelarzy na przełomie października i listopada 2018 r.

Ogłoszony przetarg jest wynikiem programu samorządu województwa wielkopolskiego pod tytułem „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej” na który Urząd Marszałkowski w Poznaniu przeznaczył w tym roku 2 miliony złotych.

W ramach projektu zamówiono ponad 36 tysięcy kilogramów węzy pszczelej dla Regionalnego Związku Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży, za pośrednictwem którego węza ma trafić do pszczelarzy z całego województwa.

Ogłoszony przetarg na zakup węzy został podzielony na 5 oddzielnych zadań, a zamawiający dopuszcza możliwość składania przez oferentów ofert częściowych na jedną lub większą liczbę zadań.

Węza ma być dostarczona do związku pszczelarskiego jeszcze w października tego roku. Natomiast ma trafić do pszczelarzy najpóźniej do 15 listopada 2018.

 

Źródło: Polski Związek Pszczelarski