Powstanie pierwsza pasieka miejska w Wałbrzychu

Ul
fot. Barni1, Pixabay.com, CC0

Na dachu Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu powstanie pierwsza w tym mieście miejska pasieka. Pomysł na jej założenie pojawił się w czasie burzy… mózgów!

Pierwsza pasieka miejska w Wałbrzychu znajdować się będzie na dachu wałbrzyskiego teatru i złożona będzie z pięciu uli. Ule mają się pojawić wiosną przyszłego roku, a opiekować się nimi będą zawodowi pszczelarze.

– Podczas burzy mózgów zrodził się pomysł, który nie jest całkowicie nowy, ale jest nowy w Wałbrzychu. Nie ma tutaj miejskich uli. Konsultowaliśmy pomysł z pszczelarzami i od nich wiemy, że były jakieś przymiarki, ale nie zakończyły się żadnym konkretem. Zapytaliśmy, czy postawienie na naszych płaskich dachach pięciu uli byłoby możliwe, okazało się, że tak – mówi dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Danuta Marosz (cyt. za www.walbrzych24.com)

Co ciekawe projekt stworzenia miejskiej pasieki wygrał z inicjatywą postawienia przy skwerze Szaniawskiego popiersia tego wybitnego dramatopisarza. Z jednej strony cieszy, że inicjatywa pszczelarska zwyciężyła, z drugiej strony jednak trzeba podkreślić, że postawienie uli w żadnym wypadku nie koliduje z jednoczesnym uczczeniem pamięci wybitnego pisarza za pomocą pomnika. W każdym razie pszczoły z pewnością nie miałyby nic przeciwko temu…

 

 

Źródło: walbrzych24.com