Polecamy: CALM-VET kontrolowany spokój pszczół – płyn do uspokajania pszczół

CALM-VET kontrolowany spokój pszczół to ekologiczny preparat powodujący uspokojenie rodziny pszczelej i wyrównanie zapachu w środowisku ulowym.

CALM-VET kontrolowany spokój pszczół służy do uspokojenia rodziny pszczelej, na przykład, na czas okresowego przeglądu ula. Preparat działa w taki sposób, że znajdujące się w jego składzie naturalne olejki eteryczne wpływają na węch pszczół. Czas działania preparatu wynosi kilkanaście minut, jest więc wystarczający do wykonania przeglądu ula. Po kilkunastu minutach od użycia preparatu sytuacja w ulu powraca do normy.

 

Sposób użycia:
Przed użyciem silnie wstrząsnąć. Wymieszać 3 ml w 1 litrze wody. Przy pomocy opryskiwacza ogrodowego pokryć „mgiełką“ pszczoły. W zależności od stopnia agresji kolonii pszczelej można zwiększyć ilość produktu. Na 2-3 minuty przed otwarciem ula, spryskać wylotek i pszczoły znajdujące się w jego pobliżu. Po otwarciu ula, ponowić oprysk pszczół. CALM-VET wymieszany z wodą zachowuje swoje właściwości przez 3 dni. Do stosowania przez cały sezon pszczelarski.

W skład preparatu CALM-VET kontrolowany spokój pszczół wchodzą: chlorek sodu, chlorek magnezu, witamina A, olejek z eukaliptusa gałkowego, popiół surowy, włókno surowe, białko surowe, oleje i tłuszcz surowy, sód.

 

 

 


Źródła: www.vet-animal.pl, www.pszczelnictwo.com.pl